close icon
page-title
Krótki film o miłości
Krótki film o miłości

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Krótki film o miłości
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Reżyser: Zespół Filmowy "Tor"

Krótki film o miłości (1988) CDA HD • Cały film • Online

star7.8
345Ocen
date1988
loader

Recenzje

 • avatar

  KubaManic98

  |10 godziny temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  sidney68

  |4 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  ptasiek_film

  |6 dni temu
  Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci... said noone ever ;D ale spoko nawet historyjka
 • avatar

  ScreenSavvy

  |10 dni temu
  Nawet spoko ale du#@ nie urywa
 • avatar

  VintageVibes

  |11 dni temu
  Nie taki jak myślałam
 • avatar

  HorrorLover

  |12 dni temu
  Film po skandynawsku oszczędny, akcja ciekawie prowadzona, bardzo dobra gra aktorska. Polecam bardziej ambitnym widzom. Gimbaza lepiej niech sobie daruje.

Spis treści

Gdzie obejrzeć Film za darmo?

Jeśli szukasz sposobu na obejrzenie kultowego "Krótkiego filmu o miłości" za darmo, jest kilka opcji wartych rozważenia. Jedną z nich jest znana strona cda-hd-cc, która oferuje legalny i bezpłatny dostęp do wielu klasyków polskiego kina. Możesz tam obejrzeć ten film z lektorem lub napisami w języku polskim, ciesząc się jego poruszającą historią miłosną w dobrej jakości.

Krótki film o miłości

Jaka jest fabuła dojrzałej opowieści miłosnej?

"Krótki film o miłości" to intymne studium namiętności i obsesji, które wyrosło na prawdziwą ikonę polskiego kina. W centrum znajduje się młody Tomek (Olaf Lubaszenko), który niespodziewanie zapłonie uczuciem do swojej dojrzałej sąsiadki Magdy (Grażyna Szapołowska). Zaślepiony swoją miłością, zaczyna ją obserwować przez lunetę, ingerując w jej prywatność w sposób, który zmierza ku niebezpiecznemu finałowi.

Ten Dramat z 1988 roku subtelnie analizuje granice między miłością a obsesją, stawiając przed widzem ważne pytania o naturę prawdziwego uczucia. Reżyser Krzysztof Kieślowski ze swadą portretuje głębokie emocje i słabości swoich bohaterów, tworząc kameralną, ale potężną opowieść o namiętności, która wymyka się spod kontroli.

Fascynująca podróż w głąb ludzkiej psychiki

Siłą "Krótkiego filmu o miłości" jest jego zdolność do wzbudzenia w widzu skrajnych emocji - od zrozumienia i współczucia dla Tomka, po niepokój i potępienie jego postępowania. W miarę rozwijania się fabuły, jesteśmy świadkami jak miłość chłopaka przeradza się w niebezpieczną obsesję, która grozi zniszczeniem życia zarówno jego, jak i obiektu westchnień.

Kto zagrał główne role w znanej Produkcji?

Nie można nie docenić świetnych kreacji aktorskich, które leżą u podstaw sukcesu "Krótkiego filmu o miłości". Olaf Lubaszenko zachwycił krytyków i widzów swoją przejmującą rolą nastolatka Tomka, pogrążającego się w szaleńczej obsesji. Z kolei Grażyna Szapołowska doskonale odegrała postać Magdy - dojrzałej, czarującej kobiety, która niespodziewanie staje się obiektem czystej, lecz skomplikowanej miłości.

Duet tych dwojga aktorów stworzył na ekranie elektryzującą chemię, która doskonale odzwierciedlała złożoną dynamikę międzyludzkich relacji będącą sednem dzieła Kieślowskiego. Ich obecność przed kamerą dodała temu filmowi emocjonalnej głębi i autentyczności, sprawiając, że ta historia miłosna jest tak wiarygodna, jak poruszająca.

Co zaskakującego przynosi Dramat z 1988 roku?

Krótki film o miłości z 1988 roku pod reżyserią Krzysztofa Kieślowskiego może zaskoczyć współczesnego widza swoją śmiałą tematyką i odważnym podejściem do takich zagadnień jak miłość, obsesja i granice prywatności. Ten subtelny dramat psychologiczny bada niezwykle głębokie pokłady ludzkiej psychiki, kwestionując nasze postrzeganie tego, co uznajemy za normalne, a co za patologiczne.

W czasach, gdy film powstał, historia nastolatka zaobserwowanego przez obiekt swych westchnień była tematem tabu. Kieślowski nie bał się jednak zanurzać w te mroczne rejony ludzkiej natury i zadawać niepopularnych pytań o naturę prawdziwego uczucia. Rezultatem jest poruszająca i bardzo osobista opowieść, która angażuje widza na wielu poziomach emocjonalnych.

Krótki film o miłości

Dlaczego warto zobaczyć głośny Obraz Lubaszenko?

Krótki film o miłości od premiery zyskał status arcydzieła polskiego kina. Choć od jego realizacji minęło już ponad 30 lat, ta intymna opowieść o miłości i obsesji nie traci swojej mocy i aktualności. Warto zobaczyć tę kultową produkcję z wielu powodów:

 • Precyzyjne, intymne studium ludzkiej psychiki i złożonych emocji
 • Doskonała reżyseria Krzysztofa Kieślowskiego, mistrza kameralnych dramatów
 • Zjawiskowe kreacje aktorskie Olafa Lubaszenko i Grażyny Szapołowskiej
 • Zaangażowana, ale nieinwazyjne podejście do kontrowersyjnych tematów
 • Piękna, minimalistyczna oprawa wizualna wzmacniająca nastrój całości

Film ten daje widzowi wiele do myślenia i interpretacji, przy jednoczesnym zanurzeniu w życie zwykłych ludzi borykających się z niezwykłymi emocjami. Krótki film o miłości cda-hd-cc umożliwia bezpłatne obejrzenie tego klasycznego dzieła z opcją lektora lub napisów.

Niewiarygodna historia Tomka i Magdy

W centrum całej historii znaleźli się bohaterowie - Tomek i Magda, których relacja stanowi źródło dramatu i dylematów etycznych. Choć ich sytuacja wydaje się z pozoru prosta, Krótki film o miłości online z lektorem przedstawia ją w złożony, wielowymiarowy sposób.

Z jednej strony, Tomek to zapałana nastolatek, dla którego niespodziewane uczucie do dojrzałej kobiety jest źródłem zarówno ogromnej namiętności, jak i zupełnego zagubienia. Z drugiej, Magda jest kobietą z krwi i kości, która nie spodziewa się takiego obrotu spraw i musi stawić czoła sytuacji wymykającej się spod kontroli.

Reżyser Kieślowski z wyczuciem i empatią portretuje zarówno cierpienie Tomka zmagającego się z przytłaczającym uczuciem, jak i rozterki Magdy, która najpierw czuje wstręt, a potem pewną fascynację młodym wielbicielem. Ta skomplikowana, wielowymiarowa relacja międzyludzka stanowi kwintesencję Krótkiego filmu o miłości, dając widzowi wiele do przemyślenia na temat natury ludzkiego uczucia.

Podobne filmy

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 345

Udostępnij