close icon
page-title
Cruella
Cruella

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Cruella
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Walt Disney Pictures

Cruella (2021) CDA HD • Cały film • Online

star8
8967Ocen
date2021
loader

Cruella Recenzje

 • avatar

  GoldenAgeGuru

  |14 godziny temu
  film fajny ale reklam dużo, ale i tak jak na to ze za free to przeboleje
 • avatar

  ptasiek_film

  |2 dni temu
  Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci... said noone ever ;D ale spoko nawet historyjka
 • avatar

  ThrillerThrill

  |7 dni temu
  co w tym jest super?....nie polecam...szkoda czasu na ten gniot.
 • avatar

  orbi_soon

  |8 dni temu
  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Cruella można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
 • avatar

  HorrorLover

  |9 dni temu
  Film po skandynawsku oszczędny, akcja ciekawie prowadzona, bardzo dobra gra aktorska. Polecam bardziej ambitnym widzom. Gimbaza lepiej niech sobie daruje.
 • avatar

  ScreenSavvy

  |9 dni temu
  Nawet spoko ale du#@ nie urywa
 • avatar

  sidney68

  |10 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  KubaManic98

  |13 dni temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  VintageVibes

  |14 dni temu
  Nie taki jak myślałam

Cruella Obsada

Cruella Trailer

Spis treści

Sekretne życie ikony mody – Kim była naprawdę?

Cruella to film, który pozwala nam zajrzeć za kulisy życia pewnej ikonicznej postaci ze świata mody. Poznajemy bowiem historię Estelli, młodej dziewczyny o buntowniczej naturze i nieprzeciętnym talencie do projektowania ubrań. To ona z czasem stanie się słynną Cruellą de Mon – kobietą, której imię aż drży od mrocznej charyzmy i której poczynania budzą zarówno fascynację, jak i grozę.

W filmie śledzimy losy Estelli, która od najmłodszych lat wyróżniała się spośród rówieśników swoją kreatywnością i niekonwencjonalnym podejściem do mody. Jej oryginalne stylizacje zwracały uwagę baronowej von Hellman, wpływowej damy z branży modowej. Wkrótce między kobietami nawiązuje się relacja, która z pozoru może wydawać się mentorstwem, ale w rzeczywistości skrywa znacznie mroczniejsze oblicze.

Droga do zemsty

Wraz z rozwojem wydarzeń odkrywamy, że za wybuchowym temperamentem i ekscentrycznym wizerunkiem Cruelli kryje się historia zdrady i pragnienie zemsty. Jej bunt przeciwko ustalonemu porządkowi i konwencjom modowym to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Cruella to postać o wielu obliczach, a film pozwala nam zajrzeć w najgłębsze zakamarki jej umysłu i zrozumieć motywy, które nią kierują.

Image Cruella film online

Na czym polega fenomen charakteru Cruelli?

Cruella to postać, która od dziesięcioleci wzbudza fascynację wśród widzów na całym świecie. Jej charakter łączy w sobie elementy mroczne i zabawne, dzikość i wyrafinowanie, szaleństwo i geniusz. To właśnie ta mieszanka sprzecznych cech sprawia, że Cruella jest tak magnetyzująca i nieprzewidywalna.

Z jednej strony jest kobietą o bezwzględnej determinacji, gotową posunąć się do najdalszych granic, by osiągnąć swoje cele. Jej działania często balansują na granicy prawa, a jej mroczna strona przyprawia o dreszcze. Z drugiej jednak strony, Cruella potrafi być zabawna, dowcipna i pełna szalonej energii, która przyciąga jak magnes. Jej kreacje modowe to dzieła sztuki, a styl bycia potrafi zachwycić i zszokować jednocześnie.

Buntowniczka w świecie mody

Jednym z kluczowych aspektów fenomenu Cruelli jest jej buntownicza postawa wobec wszelkich konwencji i zasad panujących w branży modowej. Ona sama jest uosobieniem nonkonformizmu, przekraczania granic i łamania reguł. W ten sposób staje się inspiracją dla wszystkich tych, którzy nie boją się być innymi i iść pod prąd.

Gdzie obejrzeć cały film Cruella za darmo?

Cruella to najnowsza produkcja Disneya, która zadebiutowała w kinach w maju 2021 roku. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć tego tytułu na dużym ekranie, to nie martwcie się – wkrótce film będzie można oglądać online na popularnych platformach streamingowych, takich jak cda-hd.cc.

Serwisy VOD oferują wygodny i przystępny cenowo sposób na nadrobienie kinowych premier w domowym zaciszu. Cruella z pewnością wkrótce pojawi się na cda-hd.cc, więc będziecie mogli śledzić losy buntowniczej Estelli online z lektorem lub napisami w języku polskim. To dobra opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodę i elastyczność w wyborze godziny seansu.

Jaka była inspiracja dla tej produkcji Disneya?

Cruella to film, który czerpie inspirację z klasycznej animacji Disneya z 1961 roku – "101 dalmatyńczyków". To właśnie w tej kultowej opowieści po raz pierwszy pojawia się postać Cruelli de Mon – bezwzględnej kobiety o obsesji na punkcie futer z dalmatyńczyków. Nowa produkcja jest więc prequelem, który odkrywa przed widzami tajemniczą przeszłość tej mrocznej ikony mody.

Twórcy Cruelli postanowili nadać historii nieco inną, bardziej mroczną i drapieżną otoczkę, nawiązując do punkowego, kontestacyjnego klimatu lat 70. ubiegłego wieku. Tym samym zrezygnowano z typowego dla Disneya słodkiego i bajkowego tonu, na rzecz ostrzejszej, bardziej dojrzałej konwencji. Taki zabieg pozwolił zatrzymać magię oryginalnej postaci, a jednocześnie tchnąć w nią nowe, świeże życie.

Punk rock na salonach

Inspiracją dla twórców Cruelli była nie tylko sama postać, ale także cała estetyka punka, która tak wyraźnie wpłynęła na styl tytułowej bohaterki. Reżyserka Craig Gillespie przyznała, że kluczem do opowieści było umiejętne połączenie zuchwałego, buntowniczego punka z wyrafinowanym światem mody i haute couture. Tym samym na ekranie możemy podziwiać ciekawe połączenie dwóch pozornie odległych od siebie światów.

Image Cruella 2021

Dlaczego ten tytuł zdobył taką popularność?

Cruella to film, który od samej premiery wzbudzał ogromne zainteresowanie wśród widzów na całym świecie. Dlaczego ta opowieść odniosła tak spektakularny sukces? Przyczyn można upatrywać w kilku kluczowych czynnikach.

Po pierwsze, Cruella to postać doskonale znana miłośnikom klasycznej animacji Disneya. Zainteresowanie sequelem lub prequelem do kultowych dzieł zawsze będzie więc bardzo duże. Po drugie, do roli tytułowej zaangażowano gwiazdę formatu Emmy Stone, co przysporzyło produkcji sporej porcji rozgłosu medialnego. Po trzecie, sama konwencja połączenia eleganckiego świata mody z punkową estetyką okazała się niezwykle intrygująca i przyciągająca uwagę widzów.

Rewolucja na salonach

Dodatkowym atutem Cruelli jest z pewnością jej niejednoznaczny, antykonwencjonalny przekaz. Choć z jednej strony mamy do czynienia z negatywną bohaterką, której działania trudno pochwalić, to z drugiej jesteśmy świadkami wyzwolenia tytułowej postaci spod gorsetu opresyjnych norm społecznych. Ten nonkonformistyczny wydźwięk z pewnością przypadł do gustu wielu kontestatorom i indywidualistom, zwiększając popularność filmu.

Nieznane fakty z planu zdjęciowego

Cruella to film, który przez wiele miesięcy był intensywnie promowany w mediach, jednak nie wszystkie tajemnice z planu zdjęciowego wyszły na jaw. Oto kilka ciekawostek, o których mogliście nie wiedzieć:

 • Emma Stone na potrzeby roli nauczyła się… jarać papierosy! Jak przyznała sama aktorka, była to niezbędna umiejętność, by w pełni wcielić się w buntowniczą Cruellę.
 • Charakteryzacja Emmy Stone do roli tytułowej trwała każdego dnia aż 4 godziny. Makijaż i fryzura wymagały ogromnej pracy sztabu specjalistów.
 • W jednej ze scen Cruella pali na ekranie prawdziwego, wypełnionego tytoniem papierosa. To jeden z nielicznych przypadków, gdy na planie Disneya dopuszczono taką sytuację.
 • Cruella za kulisami miała bardzo zabawne przezwisko – "Punk Rock Project".

Te oraz wiele innych ciekawostek z planu czekają na odkrycie przez fanów Cruelli. Zainteresowanym z pewnością polecamy obejrzeć cały film Cruella online np. na cda-hd.cc, gdzie będzie dostępny z lektorem lub napisami!

Podobne filmy do Cruella

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 8967

Udostępnij