close icon
page-title
Boże Ciało
Boże Ciało

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Boże Ciało
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Francja, Polska
 • Reżyser: Aurum Film

Boże Ciało (2019) CDA HD • Cały film • Online

star7.7
516Ocen
date2019
loader

Recenzje

 • avatar

  sidney68

  |15 godziny temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  GoldenAgeGuru

  |2 dni temu
  film fajny ale reklam dużo, ale i tak jak na to ze za free to przeboleje
 • avatar

  HorrorLover

  |3 dni temu
  Film po skandynawsku oszczędny, akcja ciekawie prowadzona, bardzo dobra gra aktorska. Polecam bardziej ambitnym widzom. Gimbaza lepiej niech sobie daruje.
 • avatar

  VintageVibes

  |4 dni temu
  Nie taki jak myślałam
 • avatar

  KubaManic98

  |7 dni temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  orbi_soon

  |8 dni temu
  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Boże Ciało można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
 • avatar

  ScreenSavvy

  |9 dni temu
  Nawet spoko ale du#@ nie urywa
 • avatar

  ptasiek_film

  |11 dni temu
  Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci... said noone ever ;D ale spoko nawet historyjka

Trailer

Spis treści

Sukces frapujący filmu Boże Ciało - w czym tkwi jego fenomen?

Boże Ciało to zaskakująca polska produkcja, która podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie. Ten poruszający obraz w reżyserii Jana Komasy stał się fenomenem, zdobywając liczne nagrody, w tym Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Ale czym ten film tak naprawdę zachwycił publiczność?

Kluczem do sukcesu Bożego Ciała jest bez wątpienia jego wciągająca historia oraz doskonała gra aktorska. Film przedstawia losy młodego Daniela (w tej roli Bartosz Bielenia), który po okresie w poprawczaku zaczyna podawać się za księdza i sprawować posługę kapłańską w miasteczku. Jego nietypowe metody ewangelizacji początkowo budzą kontrowersje, ale stopniowo zyskuje on akceptację i szacunek mieszkańców.

Boże Ciało

Gdzie obejrzeć cały film Boże Ciało za darmo?

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć tego znakomitego dzieła, koniecznie nadróbcie zaległości. Boże Ciało możecie obejrzeć za darmo na popularnych platformach streamingowych, takich jak cda-hd-cc.com. Ta strona oferuje możliwość oglądania filmu z lektorem lub napisami w języku polskim, co z pewnością ułatwi zrozumienie tej niezwykłej historii.

Warto jednak pamiętać, że cda-hd-cc.com nie jest jedyną opcją do obejrzenia Bożego Ciała za darmo. Film jest również dostępny na innych legalnych platformach VOD, a także czasami emitowany w ogólnodostępnej telewizji. Możecie więc wybrać sposób oglądania, który najbardziej Wam odpowiada.

Zaskakująca historia o pseudoksiędžu - o czym opowiada produkcja?

Boże Ciało to opowieść, która wciąga od pierwszych minut i nie pozwala oderwać wzroku od ekranu. Główny bohater, Daniel, to młody mężczyzna, który przez przypadek zaczyna podawać się za księdza i prowadzić parafialne nabożeństwa. Choć początkowo robi to z ciekawości i dla własnych korzyści, stopniowo zaczyna naprawdę angażować się w życie lokalnej społeczności.

Reżyser Jan Komasa w mistrzowski sposób przedstawia rozterki Daniela, który z jednej strony zdaje sobie sprawę, że oszukuje ludzi, ale z drugiej strony odnajduje prawdziwe powołanie w pomaganiu innym. Cały film prowokuje do refleksji nad granicami dobra i zła, a także nad rolą, jaką odgrywa wiara w życiu człowieka.

Bartosz Bielenia w roli życia - kim jest odtwórca głównej roli?

Boże Ciało to nie tylko wciągająca historia, ale także wspaniała gra aktorska Bartosza Bieleni w roli Daniela. Ten młody, utalentowany aktor wcielił się w postać pseudoksiędža w niezwykle przekonujący sposób, zachwycając krytyków i widzów na całym świecie. Ale kim tak naprawdę jest Bartosz Bielenia?

Urodzony w 1992 roku w Warszawie, Bielenia rozpoczął swoją przygodę z aktorstwem już jako nastolatek. Pierwsze kroki stawiał na deskach teatralnych, występując m.in. w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Jego debiut na dużym ekranie nastąpił w 2015 roku w filmie "Przypadek" Andrzeja Jacobsona, ale prawdziwy przełom przyszedł wraz z rolą Daniela w Bożym Ciele.

Nagrody i uznanie krytyków

Rola w filmie Jana Komasy przyniosła Bieleni wiele prestiżowych nagród, w tym Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego aktora oraz Orła za najlepszą główną rolę męską. Krytycy byli zachwyceni jego naturalną grą, która była kluczem do sukcesu całego obrazu. Dzięki tej roli Bielenia stał się rozpoznawalną twarzą nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej.

Boże Ciało

Za kulisami zdjęć - jak powstawał nagrodzony film?

Boże Ciało to dzieło, które roztacza przed widzem niezwykle autentyczny obraz polskiej prowincji. Aby osiągnąć taki efekt, reżyser Jan Komasa zdecydował się na kręcenie zdjęć w małych miasteczkach i wsiach na południu Polski. Większość scen została nakręcona w okolicach Żywca, co dodało filmowi prawdziwego, lokalnego kolorytu.

Oprócz wyboru odpowiednich lokacji, istotnym elementem była również staranna praca charakteryzatorów i kostiumologów. Aktorzy musieli wyglądać wiarygodnie, a ich stroje i makijaż odpowiadać realiom życia na polskiej prowincji. Wszystkie te szczegóły, choć z pozoru nieistotne, składają się na niepowtarzalny klimat Bożego Ciała.

Dlaczego warto zobaczyć Boże Ciało - co wyróżnia ten obraz?

Boże Ciało to film, który wyróżnia się na tle wielu współczesnych produkcji. Przede wszystkim zaskakuje nas niezwykłą historią, która z jednej strony bawi i zaciekawia, a z drugiej prowokuje do głębszych refleksji. Obraz ten znakomicie łączy elementy dramatu, komedii oraz kina obyczajowego, tworząc wyjątkową, oryginalną całość.

Jednym z największych atutów Bożego Ciała jest z pewnością autentyczność przedstawionego świata. Reżyser Jan Komasa w mistrzowski sposób ukazuje realia życia na polskiej prowincji, bez zbędnej idealizacji czy uproszczonych stereotypów. Dzięki temu widzowie mogą w pełni utożsamić się z bohaterami i ich przeżyciami.

Warto również docenić kunszt aktorski całej obsady, a zwłaszcza Bartosza Bieleni w roli głównej. Jego niezwykle naturalna i zapadająca w pamięć kreacja stanowi kwintesencję tego znakomitego filmu. Boże Ciało to po prostu obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika dobrego kina.

Podobne filmy

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 516

Udostępnij